Başkanın Mesajı

Sevgili ODTÜ Mezunları,

2009 Mayıs ayında Mersin ODTÜ Mezunları Derneği’nin düzenlemiş olduğu ve Rektörümüz, değerli hocamız Sayın Prof. Ahmet Acar’ın da bulunduğu bir Pazar kahvaltısına katıldım. Orada eksikliğini hissettiğimiz derneğimizi yeniden kurma, yeniden birlik olma sözü verdim. O günden sonra bu işe gönlünü vereceğini bildiğim çok sevgili arkadaşlarım Çağrı İmir, Onur Bal, Mustafa Çalık ve Müjde Özkılınç ile biraraya geldik. Mersin Mezunlar Derneği Başkanı sevgili Alper Girgeç bizleri eski başkanlarımız, değerli abilerimiz olan Ahmet Börüban, Öner Mersinligil ve Mersin ODTÜ Mezunları Derneği eski başkanı  Sacid Aker ile biraraya getirdi. Bizlerin enerjisi, heyecanı onların tecrübesi, bizlere olan inancı ile iki ay kadar süren yoğun çalışmalarımızdan sonra 25 Kasım 2009’da derneğimizi resmen kurduk. İletişim bilgilerine ulaşabildiğimiz mezunlarımızdan oluşan bir mail grubuna sürekli faaliyetlerimizi bildirdik. Elimizdeki listede bulunan herkese ulaşmaya çalışarak 11 Aralık 2009’da bir tanışma kokteyli düzenledik. Değerli  Rektör Danışmanımız Sayın Prof. Bilgehan Ögel’in, Mersin, Ankara ve İstanbul Derneklerindeki arkadaşlarımızın da katılımlarıyla keyifli bir buluşma yaşadık. Değerli Rektörümüz katılamasa da video mesajı ile bizleri yalnız bırakmadı. Bugün aylık toplantılarımız, spor, tiyatro, gezi vb etkinliklerimiz ve projelerimiz ile bağımızı güçlendirmeye devam ediyoruz. 

Türkiye’nin en başarılı, en güçlü üniversitesi olan ODTÜ çağdaş eğitimin öncüsü olarak teknik, sosyal ve kültürel açıdan nitelikli 95000’in üzerinde mezuna sahiptir. Adana ODTÜ Mezunları Derneği ile birlikte 16 ilde ve yurtdışında bulunan mezun dernekleri aracılığıyla mezunlarını sahiplenen bir üniversitenin mezunları olarak aynı şekilde ODTÜ’yü sahiplenmekteyiz. Hepimiz bu oluşumun ayrılmaz parçalarıyız, bu oluşuma güç veren yapı taşlarıyız.

Bizler ODTÜ adını, ODTÜ ruhunu yaşatarak, yaşadığımız şehire,  Adana’ya hep birlikte değer katacağız. Bu anlamda gerçekleştirilecek projeler biz ODTÜ Mezunlarının eserleri olacaktır. Unutmayınız ki kişiler birleşerek toplumları, ulusları oluştururlar. Bizler de bilinç düzeyi gelişmiş, duyarlı bir kesim olarak elele verip, birbirimize kenetlenerek bu topluluğu yaşatmak için destek olmalıyız. Oluşturduğumuz güç ODTÜ’yü ve bizleri ayakta tutan en önemli unsurdur.

Varolan bağımızı güçlendirmek, dayanışmamızı arttırmak adına yeniden oluşumunu gerçekleştirdiğimiz derneğimiz, sizlerle birlikte her geçen gün daha da büyükmekte, güçlenmektedir. Bu anlamda yaptığımız çalışmalardan biri olan web sitemiz, benzerlerimize daha kolay ulaşabilmemiz, etkinliklerden, projelerden daha kolay haberdar olmanız ve paylaşımlarımız için kullanımınıza sunulmuştur.

Derneğimiz hepimizin değerli katkılarıyla gelişmeye devam edecektir.

Seda Mullaoğlu

Adana ODTÜ Mezunları Derneği

Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı