Şubat Aydabir : ‘ Şiirin büyüsü, şarkının sözü’

09. Şub, 2010 , in Aydabirler

‘ Şiirin büyüsü, şarkının sözü’

‘’İkiden bir çıkınca bir kaldığı yalan
Sen gidince ben kalır mıyım o zaman..’’

Türk şiirinin seçkin eserlerini, müziğin eşsiz ritmi ve tutkunun dansı  tango ile buluşturduğumuz bu güzel  ayda birimizi, mezunlarımızdan Gökhan Ufuk Bayram , Mersin Mezunlar Derneği Üyesi Murat Aslan, Onur Ünal ve Müjde Özkılınç’ ın katkılarıyla gerçekleştirdik.

Geniş katılımlı gecede,  bir kadın ve erkeğin ilk heyecanları, tutkuları, aşkın karanlık ve korkutucu tarafıyla sarsılışları ve ayrılıklarını anlatan ‘ Düello ‘ adlı bir gösteri sunduk.  Gösteri aralarında, gitarı ve güzel sesiyle bizi büyüleyen Gökhan’ın maestroluğunda , çok sevdiğimiz şarkıları bir arada söyledik. Bizim için en güzel anlardan birisi de, heyecanımıza ortak olan  Sevgili Özcan Ciğer ağabeyimizin  bizler için  Samanyolu adlı şarkıyı seslendirmesiydi.

Bu güzel gecemizin sürprizlerinden bir tanesi de adı gibi sevgi dolu Sevgi Topçuoğlu’ nun doğumgününe denk gelmiş olmasıydı. Onun doğumgününde bir arada olmak ve ODTÜ’lü dostlarımızla bir arada kutlamak bizim için ayrıca özel ve önemliydi.

Tango zamanı geldiğinde, sahnede aşkın yalın haliyle bizlere enfes bir gösteri sunan dostlarımızı nefesimizi tutarak izledik.  Sahnede  aşk,  ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi.

Tüm heyecanları ve enerjileri ile bizlerin bu güzel geceyi gerçekleştirmemizde katkılar sunan, bu güzel gecemize katılan mezunlarımıza teşekkür ederiz.

Müjde Özkılınç

CHE’01

Yorum Yaz