Ocak Aydabir – “Merhaba”

05. Oca, 2010 , in Aydabirler

5.Ocak.2010  “Ayda 1” e bakış..

11.Aralık.2009 Kuruluş ve Tanışma Toplantısı’nın fotoğrafları ulaşınca, gördüğüm katılım beni hem mutlandırdı, hem umutlandırdı, hem de hayıflandırdı. Mutlandırdı; çünkü yıllar önceki derneğimizi ne yazık ki yaşatamamış kişilerden birisi olarak hep üzüntü duymuşumdur, bu yeniden doğuş ile çok mutlu oldum. Umutlandırdı; çünkü Adana ve yöresinde bu kadar ODTÜ’lü olduğunu hiç tahmin etmiyordum doğrusu, böylesine dernekler ancak yüksek katılım, yüksek üye oranı ve payandalarının heyecanı ile ayakta kalabiliyor. Hayıflandım; çünkü o heyecanı ancak fotoğraflarda yaşayabildim.

Gelelim asıl konumuza,  5.Ocak “Ayda 1”e,  bu özel tarih sanki biraz daha heyecan katmıştı bu toplantı gününe, toplantı bildirimi gelince baktım ki gün sayıyorum, “hıımmm” dedim kendi kendime demek ki heyecan devam ediyor. Palmiye Restoran’ın önüne – birazda erken –  gelince heyecan endişeye dönüştü sanki; eyvah içeride dinozor fosilliği mi yaşayacağım acaba diye. Neyse ki korktuğum başıma gelmedi, içeriye ilk adımımla beraber işte o genç -zikretmeyi unuttuğum isim olursa üzülmemek adına isim zikretmiyorum – pırıl pırıl payandaların heyecanı ile karşılaşınca bu iş tamamdır dedim bu dernek yaşayacaktır. İçeride neler mi oldu? orası zarf (dış görünüm) ile mazruf (içerik) meselesi. Her şey çok mu süperdi, yoo, her şey çok mu kötüydü yoo, peki nasıldı yani derseniz, satış masasından gelen ve tabi satışa da sunulan “Bozkırı Yeşertenler” ile “Zor Yıllar” gösterimi insanı alıp götüren  türdendi. Bence bütün mensuplarımız alıp seyretmeli, seyrettirmeli. “TAFA” ve partnerine de teşekkürler; ne için mi? Gelip göreydiniiiz o zaman.

Bütün bu yörenin mensubu mezunlar DERNEĞİNİZE SAHİP ÇIKINIZ; ÜYE OLUNUZ, aksi belirtilmedikçe her ayın ikinci Salı’sını ajandanızda boş tutunuz ki görüşebilelim, beraber olabilelim.

SEVDİĞİNİZ KADAR SEVİLİN DİLERİM

Recep Tümen

IE’72

Fotoğraflar için:

http://www.odtuadanamd.org/galeri-2/aydabirler-ocak/

Yorum Yaz