Burs Fonu

06. Eyl, 2010 , in Burs Komitesi, Duyurular, Güncel

Sevgili ODTÜ Mezunları,

İhtiyacı olan öğrencilerimize yardım etmek adına oluşturduğumuz “ Burs Komitesi ” faaliyetlerine başlamıştır.  Burs Komitesi, mezun arkadaşlarımız Bünyamin Filik, Nazan Alparslan, Refik Alsancak, Onur Ünal ve Onur Bal’dan oluşmaktadır. Konu ile ilgili bilgileri Burs Komitesinde görev alan mezunlarımızından alabilirsiniz.
Burs sistemi üniversite ile ortak yürümektedir. Kayıtlar sırasında ODTÜ Burs Ofisi’nin hazırlamış olduğu yaklaşık 70-80 soruluk burs başvuru formu öğrenciler tarafından doldurulmaktadır. Yapılan başvuruları inceleyen, araştıran ve değerlendiren ODTÜ Burs Ofisi,  ihtiyacı olan öğrencileri belirledikten sonra derneğimize  Adanalı öğrencilerin isimlerini aktaracaktır. Oluşan Burs Fonumuzun durumuna göre kaç öğrenciye yardım edebiliyorsak o miktarı öğrencilerimize ulaştıracağız. Bir öğrencinin aylık en düşük barınma ve yemek gideri 2009-2010 akademik  yılında 524 TL olarak hesaplanmıştır.

Bu aşamada sizlerin en ufak desteğinin bile birçok öğrencinin üniversite okumasına katkı sağlayacağını unutmayınız.  Bu konuda küçük-büyük desteklerinizi bekliyoruz.
Burs Fonumuza katkıda bulunmak isteyen mezunlarımız banka hesaplarından ya da kredi kartlarından otomatik ödeme talimatı ile her ay belirli bir miktar yardımda bulunabilirler. Aylık veya yıllık olarak ya da tek seferlik vermek istediğiniz burs  miktarlarını Nazan Alparslan’a iletmenizi rica ederiz.
Derneğimizin Yapı Kredi Bankası’ndaki hesabının altında oluşturduğumuz Burs Hesabımızın bilgileri aşağıdadır.

Hesap Adı: Adana ODTÜ Mezunları Derneği
Şube Adı / Kodu: 850 / BARKAL ŞUBESİ
Hesap No: 85227395
IBAN: TR920006701000000085227395

Not: Açıklama olarak “ BURS “ yazmanızı rica ederiz

Burs veren mezunlarımızın isimlerini web sitemizde yayınlamayı düşünmekteyiz. İsminin açıklanmasını istemeyen mezunlarımız iletişime geçtiklerinde bunu belirtebilirler.
İlginize teşekkür ederiz.

Sevgi ve Saygılarımızla,

Adana ODTÜ Mezunları Derneği

Yorum Yaz